Dziennik Gazeta Prawana logo

Duży pożar zakładu w Dąbrowie Górniczej. Sprawą zajmie się policja

3 maja 2021, 09:03
[aktualizacja 3 maja 2021, 10:16]
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Straż pożarna
Shutterstock
Po około dwugodzinnej akcji strażacy opanowali pożar, który wybuchł w poniedziałek rano na terenie jednego z zakładów w Dąbrowie Górniczej, trwa dogaszanie. Ogień, który pojawił się w olbrzymiej wiacie z paletami i elementami z tworzyw sztucznych, objął ok. 500 m kw. powierzchni.

Pożar w Dąbrowie Górniczej

Informację o pożarze, który wybuchł w zakładzie ERG w dzielnicy Ząbkowice służby otrzymały przed 7. Na miejsce pojechało 18 zastępów PSP z Katowic, Sosnowca, Będzina i Dąbrowy Górniczej oraz jednostki OSP.

 – powiedział PAP tuż przed godz. 9 asp. Stefan Flasza z Komendy Miejska PSP w Dąbrowie Górniczej.

Pożar strawił ok. 500 m kw. wiaty o powierzchni 2,5 tys. m kw., w której składowano drewniane palety i elementy z tworzyw sztucznych. Jeszcze o 8 strażacy przekazywali, że pożar bardzo szybko się rozwija; po kilkudziesięciu minutach udało im się go opanować.

W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Okoliczności jego powstania będzie ustalała policja.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj