Najprawdopodobniej w najbliższą sobotę nastąpi prezentacja "Polskiego Ładu", czyli nowego programu PiS. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Polski Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ramach Polskiego Nowego Ładu zostanie przedstawiona kontynuacja programu "Rodzina 500 plus". Z kolei minister Maląg mówiła, że "z badań wynika, że młodzi Polacy potrzebują wsparcia w zakresie polityki mieszkaniowej, ale także rynku pracy - jeżeli chodzi o czas pracy, pewne zmiany wprowadzane do Kodeksu Pracy, i stabilizację, bezpieczeństwo finansowe". Dodała, że w Nowym Ładzie rząd chce zaakcentować wsparcie dla młodych rodziców.

Propozycje dla młodych

Reklama

Maląg była pytana w Polsat News o nowe propozycje w obszarze polityki rodzinnej, które zostaną przedstawione w ramach Polskiego Nowego Ładu. Rozwiązania na pewno będą służyły rodzinom z małymi dziećmi, będą promowały to, aby młodzi ludzie podejmowali decyzje o zakładaniu rodziny - przekazała. Szefowa MRiPS podkreśliła, że w Polski Nowym Ładzie znajdą się "inwestycje w polską rodzinę - zarówno w sferze społecznej, adresowanej do rodzin z małymi dziećmi, dla seniorów, jak i także mocne wsparcie gospodarki".

Młodym ludziom przede wszystkim potrzeba mieszkań, stabilnej pracy, pewnych zmian w kontekście elastyczności pracy, i potrzebują opieki nad dziećmi między pierwszym a trzecim rokiem życia. Potrzebny jest nam mocny program mieszkaniowy, i na pewno te rozwiązania są sztandarowe - mówiła minister Maląg.

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej oświadczyła, że świadczenie "Rodzina 500 plus" zostanie zachowane. Dopytywana, czy zostanie ono zwaloryzowane, powiedziała: "poczekajmy na ten moment". Zapowiedziała, że pojawią się nowe programy wsparcia, które nie będą bezpośrednim wsparciem finansowym.