Odnaleziono 12-letnią Patrycję z Zabrza

"Zaginiona 12-latka z Zabrza cała i zdrowa została odnaleziona przez dzielnicowego. Dziękujemy za udostępnianie informacji" - podała śląska policja na Twitterze.

Reklama

W środę rano śląska policja – prosząc o informacje na temat miejsca pobytu dziewczynki - zamieściła zdjęcia i rysopis nastolatki, która ostatni raz była widziana we wtorek wieczorem na placu szkoły przy ulicy Lompy w tym mieście w towarzystwie około 30-letniej kobiety. Od tego czasu nie było z nią kontaktu. Zaginięcie zgłosiła matka nastolatki.

Oficer prasowy zabrzańskiej policji sierż. szt. Sebastian Bijok powiedział PAP, że poszukiwaną zauważył w środę jej znajomy z tej samej części miasta - wiedząc, że jest poszukiwana, próbował z nią nawiązać kontakt, jednak nastolatka zaczęła uciekać. Wtedy zadzwonił do dzielnicowego.

Dzielnicowy, chociaż miał wolne, wsiadł w swoje prywatne auto i pojechał na miejsce, gdzie 12-latka była widziana, odnalazł ją i wezwał funkcjonariuszy będących w służbie - opisywał Bijok. Na miejsce została też wezwana ekipa pogotowia ratunkowego. Lekarz musi ocenić stan zdrowia dziecka, które w niewyjaśnionych na razie okolicznościach spędziło noc poza domem - dodał policjant.

Na razie nie wiadomo, gdzie dziewczynka spędziła noc i czy z jej zaginięciem ma związek kobieta, z którą była widziana. Sprawę będą wyjaśniać policjanci z zespołu ds. nieletnich.