Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska, na początku lipca policjanci ze Śródmieścia otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży łańcuszków na ul. Dyrekcyjnej. - Nieznany wówczas sprawca zerwał z szyi kobiety dwa złote łańcuszki, a następnie odjechał na rowerze. Pokrzywdzona kobieta zgłosiła sprawę w najbliższym komisariacie, a straty wyceniła na kwotę 20 tysięcy zł - dodała Ciska.

Reklama

Funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa, którym okazał się 40-letni mieszkaniec Gdańska. Policjanci ustalili ponadto, że ten sam mężczyzna pod koniec czerwca w rejonie Śródmieścia z otwartego mercedesa sprintera ukradł drukarkę oraz 2 kilogramy sera warte ponad 2,7 tysiąca zł.

40-latek zatrzymany w mieszkaniu

W poniedziałek policjanci zatrzymali 40-letniego podejrzanego w jego mieszkaniu. We wtorek mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za kradzież zuchwałą i kradzież.

Prokurator zastosował wobec 40-latka dozór policji. Za kradzież zuchwałą grozi do 8 lat więzienia, natomiast za kradzież do 5 lat pozbawienia wolności.