Samolot wyleciał z Burgas o godz. 10.20 czasu miejscowego (9.20 czasu polskiego) i wkrótce zawrócił na lotnisko. Lądowanie odbyło się bez problemów, pasażerów wyprowadzono do sali odlotów, gdzie czekali na nich przedstawiciele przewoźnika.

Reklama

Dodano, że aby zminimalizować opóźnienie, linia lotnicza zapewniła samolot zapasowy w Burgas. "Zgodnie z polityką Wizz Air i przepisami UE, pasażerom zapewniono przekąski na lotnisku, poinformowano o ich prawach i możliwościach oraz zaoferowano alternatywny lot lub pełny zwrot kosztów” - informuje Wizz Air.

Jak poinformował przedstawiciel Fraport, przewoźnik podstawił inną maszynę. Samolot odleciał do Warszawy około 16.30 czasu miejscowego (15.30 czasu polskiego).

Linia przeprosiła wszystkich podróżnych za niedogodności, tłumacząc, że bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest priorytetem przewoźnika.

Prawdopodobnie doszło do zderzenia z ptakiem, w wyniku czego maszyna została uszkodzona. Na lotnisku poddano ją przeglądowi technicznemu.

Wizz Air ma pięć baz w Polsce, w: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu. Przewoźnik obsługuje flotę 141 samolotów typu Airbus A320 i A321. Linia jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ.