Atak nożownika

O sprawie jako pierwsze poinformowało radio RMF FM. Policja nie chce zdradzać szczegółów tego zdarzenia, potwierdza jedynie, że zatrzymała 24-letniego mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem innego człowieka.

Kilka minut po godzinie 13 otrzymaliśmy zgłoszenie o ugodzeniu nożem. Do ataku doszło na terenie jednej z placówek medycznych w Starogardzie Gdańskim. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego. Z udziałem mężczyzny oraz prokuratury wykonano wstępne czynności procesowe. Mundurowi przesłuchali świadków, zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Obecnie wyjaśniamy wszelkie okoliczności. Pokrzywdzony mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża - powiedział PAP asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Reklama

Z nieoficjalnych ustaleń reportera RMF FM wynika, że sprawcą jest mężczyzna, który leczy się psychiatrycznie. 24-latek przyszedł we wtorek do poradni na umówioną wcześniej konsultację. Dramat rozegrał się chwilę po tym, jak lekarz otworzył mu drzwi do gabinetu. Według rozgłośni, napastnik dźgnął lekarza m.in. w plecy i w brzuch.

Reklama