Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska, funkcjonariusze tamtejszego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali poszukiwanego 44-letniego obywatela Ukrainy na terenie powiatu płockiego, w miejscu wykonywania przez niego pracy.

Reklama

Od blisko 10 lat mężczyzna ukrywał się przed ukraińskim wymiarem sprawiedliwości. Podejrzewany jest o oszustwa, za popełnienie których grozi mu nawet do 12 lat więzienia. Biuro Interpolu opublikowało za mężczyzną +czerwoną notę+, która jest informacją, że dana osoba poszukiwana jest przez wymiar sprawiedliwości jednego z państw członkowskich, czy międzynarodowy sąd lub trybunał karny w celu aresztowania i ekstradycji - podkreśliła rzeczniczka płockiej policji.

Ukrywał się w Polsce

Według ustaleń służb, 44-letni obecnie obywatel Ukrainy w ostatnim czasie miał ukrywać się na terenie Polski. Na trop poszukiwanego wpadli policjanci z Płocka. Złożyli mu wizytę w miejscu wykonywania pracy na terenie powiatu płockiego. Mężczyzna został zatrzymany i aresztowany - dodała podkom. Lewandowska. Jak zaznaczyła, obecnie 44-letni obywatel Ukrainy "pozostaje do dyspozycji Sądu Okręgowego w Płocku".

Reklama