Pogrzeb odbędzie się w sobotę o godz. 11 w kościele pw. Św. Anny w Niedźwiedziu k. Ostrzeszowa. To stamtąd pochodzi 26-letnia Martyna. I właśnie w swojej parafii 1 września dziewczyna miała wyjść za mąż za 32-letniego Bartosza, który pochodzi z oddalonego o 70 km Kotlina. To był drugi termin ich ślubu; pierwszy odwołano ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Reklama

Narzeczeni zginęli 31 sierpnia na DW 444 w Świecy. Wracali z sali weselnej, na której miało bawić się ponad 100 gości.

Ze wstępnych ustaleń ostrowskiej policji wynika, że citroen zjechał częściowo na pobocze i ustawił się na jezdni bokiem. W bok osobówki uderzyła nadjeżdżająca z przeciwnej strony ciężarówka. Samochód wypadł z drogi i zatrzymał się w polu kukurydzy.

Kobieta i mężczyzna zginęli na miejscu. Kierowca ciężarówki został poddany badaniu na trzeźwość; nie stwierdzono obecności alkoholu. Do badań pobrano jego krew.

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności, by wyjaśnić wszystkie okoliczności wypadku. W tym celu prokurator zlecił też sekcję zwłok.

Wstępnie ceremonia pogrzebowa planowana była na przyszły tydzień, ale w czwartek ostrowska prokuratura poinformowała najbliższych, że ciała są do odebrania w piątek. Zapadła decyzja, by pogrzeb odbył się w sobotę.

Zginął naukowiec z UAM

Narzeczeni mieszkali w Poznaniu i z tym miastem wiązali swoją przyszłość. Bartosz obronił doktorat na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; był adiunktem w Zakładzie Geografii Rolnictwa i Wsi Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM.

Z głębokim żalem i niedowierzaniem, poruszeni ogromem tragedii, informujemy, że w dniu 31 sierpnia 2021 roku zmarł tragicznie nasz nieodżałowany Kolega i Przyjaciel dr inż. Bartosz Wojtyra – poinformował w mediach społecznościowych wydział, który zawiadomił też o terminie ceremonii pogrzebowej.

Ostatni wpis Martyny na profilu społecznościowym z 20 sierpnia brzmi: Z radością zawiadamiamy o naszym ślubie. Będzie nam miło widzieć Was w tym szczególnym dniu.