II edycja kampanii społecznej "Terapia to NIE wstyd" odbywa się pod hasłem "Usłysz i zobacz swoje dziecko".

Reklama

Czym jest Terapiobus?

Anna Węgrzyn udziela bezpłatnych porad w mobilnym Terapiobusie jeżdżącym po Polsce. - W tym roku obserwujemy, że naszą akcją zainteresowani najbardziej są rodzice, przede wszystkim w kwestii komunikacji z młodym człowiekiem - wyznała Węgrzyn w Radiu ZET.

- Kampania została zainaugurowana 10 września, czyli w Światowy Dzień Przeciwdziałania Samobójstwom. Staram się zmieniać podejście ludzi do psychoterapii. Wiele osób przyznaje, że od dawna chciał skorzystać z porady psychoterapeuty, ale zawsze znajdował wymówkę i na takiej terapii się nie pojawiał. Osoby odwiedzające Terapiobusa przełamują stereotypy, bo większość Polaków wstydzi się pójść na terapię. W naszym państwie ciągle przeznaczamy za mało środków na profilaktykę zdrowia psychicznego. Ten temat również pomijany jest w szkołach - podkreślała autorka kampanii.

- Młody człowiek, który czuje się odrzucony, ma w dorosłości problemy z budowaniem relacji międzyludzkich. Każdy moment na terapię jest dobry. Jeżeli ciągle jesteśmy zestresowani i mamy lęk przed oceną, to warto pójść na konsultację - zachęcała Węgrzyn.