Do tragedii doszło w kwietniu br. przy ul. Nowomiejskiej w Suwałkach. Kobieta mieszkała samotnie na drugim piętrze. 25-letni wnuk wyrzucił 78-letnią kobietę przez balkon. Kobieta zginęła. Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa.

Reklama

- Zarzucono mężczyźnie, że wziął kobietę na ręce i wyrzucił ją przez barierkę balkonu. W wyniku upadku z wysokości drugiego piętra kobieta poniosła śmierć - informował wówczas rzecznik prokuratury Wojciech Piktel. Moment, w którym wnuczek wyrzuca babcię przez barierkę balkonu, zarejestrowała kamera monitoringu.

Sąd postanowi, czy umorzyć postępowanie

Prokuratura powołała biegłego, który na podstawie wyników sekcji zwłok ustalił, że kobieta zmarła z powodu obrażeń odniesionych na skutek upadku. - Opinia potwierdziła, że do śmierci kobiety doszło w wyniku upadku z wysokości – powiedział prokurator Piktel.

Z kolei biegli psychiatrzy ustalili, że 25-latek był niepoczytalny w momencie dokonania przestępstwa. - W tej sytuacji prokuratura złoży do sądu wniosek o umieszczeniu mężczyzny w szpitalu psychiatrycznym. Sąd postanowi też, czy umorzyć postępowanie w tej sprawie - dodał Piktel.

Obecnie podejrzany przebywa w areszcie śledczym.