Według zapowiedzi specjalistów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w środę Polska będzie podzielona na pogodny wschód i pochmurny zachód. W przeważającej części kraju będzie pogodnie. Jedynie na zachodnich krańcach kraju może spaść deszcz.

Reklama

W dzień temperatura maksymalna wyniesie 14 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 17 stopni w centrum i 20 stopni na południowym zachodzie. Do zachodu słońca będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr południowo-wschodni.

Przelotne opady deszczu

W nocy ze środy na czwartek strefa chmur z opadami deszczu będzie przesuwać się z zachodu w kierunku centralnych regionów Polski. Zarówno w zachodniej części i w centrum spodziewamy się przelotnych opadów deszczu. Na południu opady mogą mieć charakter jednostajny. Do wschodnich regionów kraju strefa opadów powinna dotrzeć w czwartek rano - powiedziała Dąbrowska.

Reklama

W strefie frontu wiatr zmieni kierunek z południowo-wschodniego na południowo-zachodni i w porywach może być porywisty. Temperatura w nocy spadnie do 6 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 7-8 stopni na zachodzie, do maksymalnie 10 stopni w centrum kraju.

Aktualna pogoda, prognoza pogody>>>