Jak poinformował we wtorek PAP bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej, ratownicy wydobyli ciało trzeciego, ostatniego z zaginionych w wyrobiskach zalanej kopalni w Sobótce nurków. Kierzkowski dodał, że działania straży zostały zakończone.

Reklama

W niedzielę po południu trzech z sześciu nurkujących w zalanej kopalni Maria Concordia w Sobótce nie wypłynęło na powierzchnię. To doświadczeni nurkowie, którzy w cywilnej szkole brali udział w ćwiczeniach poszerzających umiejętności. Zaginęło dwóch instruktorów i jeden kursant. Dwóch nurków nie wypłynęło na powierzchnię, trzeci z nich chciał dostarczyć im butle z tlenem i również został pod wodą.

W poniedziałek wieczorem ratownicy wydobyli na powierzchnię ciała dwóch nurków, które zostały odnaleziona przed południem tego dnia w zalanej kopalni.

Poszukiwania nurków

W akcji poszukiwawczej brały udział wyspecjalizowane jednostki PSP z kilku województw. To grupa z Opola, grupa łączona z Lubuskiego i Wielkopolski, nurek z Gdańska i ratownicy z grupy ratownictwa górniczego z KGHM.