W piątek popołudniu wrocławska policja poinformowała, że ustaliła tożsamość rodziców około 3-letniej dziewczynki, która rano samotnie chodziła ulicą Odrzańską w centrum miasta.

Reklama

Dziecko, według relacji policji, przebywało wcześniej pod opieką matki w jednym z mieszkań w okolicy ulicy Odrzańskiej. Matka 3-latki była pod wpływem alkoholu. - Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu - podała policja.

Sprawa dla sądu rodzinnego

Jak podkreślono w komunikacie przekazanym mediom, jeżeli okaże się, że kobieta naraziła dziecko na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia, może jej grozić kara do 5 lat więzienia. - Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny, a swoje czynności prowadzi również miejscowa prokuratura - podano.

O dziecku pozostawionym w piątek rano bez opieki poinformowała policję kobieta przechodząca ulicą Odrzańską. Dziecko było ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych. Policja i ratownicy medyczni udzielili dziewczynce pomocy. Trafiła ona na obserwację do jednego z wrocławskich szpitali; jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.