Jak poinformowała w sobotę st. asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, policjanci odnaleźli ciało 44-letniego mężczyzny w czwartek w jednym z mieszkań w Świdniku.

Sekcja zwłok

Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że powodem śmierci były obrażenia powstałe w wyniku pobicia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w miniony wtorek, to jest 2 listopada – zaznaczyła Domaradzka.

Reklama

Policjanci zatrzymali cztery osoby: dwie kobiety w wieku 39 i 41 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 32 oraz 41 lat. W sobotę trzy osoby zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Na poniedziałek zaplanowane są czynności z udziałem 41-latka, który w chwili obecnej przebywa w zakładzie karnym. Mężczyzna został zatrzymany w środę, ponieważ był poszukiwany do innej sprawy – wyjaśniła Domaradzka.

Sąd zastosował wobec dwóch kobiet i 32-latka tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za zarzucane czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei 32-latek odpowiadać będzie w warunkach recydywy i w związku z tym zagrożenie karą wynosi do 15 lat więzienia.