"Wobec informacji ukazujących się w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej, Ambasada RP w Berlinie informuje, że ambasador Andrzej Przyłębski już niemal rok temu otrzymał przedłużenie swej misji w Berlinie, do lata 2022 roku. Przedłużenie to nie zostało nigdy anulowane lub skrócone" - napisano w komunikacie.

Reklama

Ambasador Przyłębski "sam podjął decyzję o skróceniu swej misji z powodów osobistych, rodzinnych i zawodowych. Zatem podawane przez niektóre media informacje o "odwołaniu ambasadora Przyłębskiego przez MSZ" są nieprawdziwe. Podobnie, nie ma jeszcze odpowiedzi Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP na prośbę ambasadora o skrócenie misji w Berlinie" - czytamy w komunikacie.

Do końca stycznia

Według informacji przekazanych Polskiej Agencji Prasowej przez rzeczniczkę prasową ambasady Magdalenę Szuber-Zasacką Andrzej Przyłębski najprawdopodobniej będzie jeszcze pełnił swoje obowiązki do końca stycznia.

18 listopada ambasador organizuje w stolicy Niemiec koncert, którym chce się pożegnać z Berlinem w obliczu zbliżającego się końca swojej misji. Podczas koncertu zagra "Warszawska Orkiestra Sentymentalna".

Andrzej Przyłębski jest ambasadorem w Berlinie od 2016 roku.