Według prognozy przygotowanej przez Dorotę Pacochę z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek w nocy na Podhalu i na obszarach podgórskich może być nawet -17 stopni Celsjusza.

Reklama

IMGW prognozuje, że w nocy będzie pochmurno. Na południowym wschodzie kraju i na krańcach północno-zachodnich miejscami poprószy śnieg. Lokalnie na południu wystąpi marznąca mgła, która ograniczy widoczność do 400 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od -12 stopni na Suwalszczyźnie. Na przeważającym obszarze temperatura wyniesie od -10 do -8 stopni. Najcieplej będzie -5 stopni na południowym zachodzie. Najchłodniej będzie na Podhalu i na obszarach podgórskich od -17 do -13 stopni Celsjusza. Wiatr będzie silniejszy niż w ciągu dnia w porywach do 55 km/h.

Aktualna pogoda, prognoza pogody>>>

- We wtorek z zachodu przyjdzie do Polski ocieplenie. To spowoduje duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. W drugiej połowie dnia od zachodu zaczną napływać do Polski opady śniegu. Stopniowo będą one przechodziły w deszcz ze śniegiem i w marznący deszcz powodujący gołoledź. Na południowym wschodzie i na Wybrzeżu słabe opady śniegu - powiedziała Dorota Pacocha.

Najniższa temperatura wyniesie we wtorek -6 stopni Celsjusza na północy i na północnym wschodzie. W centrum kraju będzie ok. -1 stopnia. Najcieplej będzie na zachodzie do plus 3 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem silny do 65 km/h. Na Suwalszczyźnie porywy wiatru będą powodowały zawieje i zamiecie śnieżne.