Alerty drugiego stopnia ostrzegające przed gołoledzią IMGW wydał dla województwa podlaskiego i wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują dla południowej części województw podkarpackiego i małopolskiego. Na drogach będzie ślisko.

Reklama

Nadchodzi odwilż

IMGW ostrzega też przed roztopami, które wystąpią na terenie powiatów: karkonoskiego, kłodzkiego, cieszyńskiego, żywieckiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, nowosądeckiego, gorlickiego, jasielskiego, krośnieńskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego oraz Jeleniej Góry. Wzrost temperatury powoduje odwilż, a co za tym idzie niebezpieczne warunki na drogach.

W czwartek najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, tam od 0 do 1 stopnia Celsjusza na plusie. W centrum kraju spodziewamy się około 3 stopni Celsjusza, podobnie będzie na południu kraju. Mroźne powietrze przesunie się bardzo powoli na wschód i będzie się robić coraz cieplej - powiedział synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek. .

Reklama

Na północnym wschodzie i w Karpatach prognozowane są słabe opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Na pozostałym obszarze deszcz.

Aktualna pogoda, prognoza pogody>>>