Założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam wygłosił referat podczas sympozjum w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pt. "Oblicza pandemii". - Sprawa pandemii bardzo kłóci nas Polaków. Nosi maseczkę? Nie? (Wtedy) zwyzywa, bije. Jak tak można? Dajmy argument prawdy. Siła argumentu, a nie argument siły, bo ja mam władzę - to ma być tak. To, że pandemia jest, to jest. To przecież widać, ludzie umierają - mówił o. Rydzyk.

Reklama

Dodał, że sympozjum zorganizowane w szkole założonej przez ojców redemptorystów nie jest absolutnie po to, "żeby się komuś przeciwstawiać". - Tylko po to, żeby rozmawiać, aby być bogatszym. Tak, żebyśmy jeszcze lepiej dla ludzi pracowali, służyli dla ojczyzny, dla Kościoła. My jesteśmy istotami myślącymi - dodał.

"Ja posłuchałem lekarzy"

Przyznał, że sam zaszczepił się przeciw COVID-19 już trzecią dawką. - Moi współbracia nie wszyscy się zaszczepili. Ja posłuchałem lekarzy. Po to jest medycyna. Słuchajmy uczciwych, mądrych lekarzy. Ja szukam mądrych. Nigdy mnie nie zawiedli, nigdy nie okłamali - dodał. Apelował jednak o to, aby nie dzielić Polaków w związku z tym, w jaki sposób podchodzą do pandemii czy szczepień.

Reklama