Według prognozy pogody na sobotę, przygotowanej przez Michała Jaworskiego, synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, za sprawą zbliżającego się do Polski niżu Nadia, należy przygotować się do silnego i bardzo silnego wiatru. Dla północnych województw kraju IMGW wydało już ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia. Na pozostałym obszarze Polski od godzin wieczornych obowiązywać będą ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem.

Reklama

- Dzisiaj zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami - głównie na wschodzie kraju. Miejscami możliwe są opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a na zachodzie samego deszczu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od zera na krańcach wschodnich, około trzech stopni Celsjusza w dzielnicach centralnych, do ośmiu stopni na krańcach zachodnich. Wiatr będzie porywisty, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 95 km/h, z kierunków południowo-zachodnich - powiedział Jaworski.

Aktualna pogoda, prognoza pogody>>>

W nocy nadal wiać będzie wiatr umiarkowany, okresami silny i porywisty, osiągający do 95 km/h z kierunków południowo-zachodnich i zachodnich. Na samym Wybrzeżu siła wiatru może osiągnąć do 130 km/h. Zachmurzenie będzie duże, z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura minimalna od minus 1-2 stopni na południowym wschodzie do około 1 stopnia w centrum i 4 stopni Celsjusza na krańcach zachodnich.