Do przestępstwa doszło 22 stycznia około północy. Dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło na teren stacji paliw w Rudzienicach. Grożąc użyciem przedmiotu przypominającego broń, zażądali wydania pieniędzy. Pracownicy stacji wykonali polecenie, a sprawcy oddalili się w nieznanym kierunku.

Reklama

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady, w tym zapis z monitoringu.

Policja publikuje nagranie

W czwartek Komenda Powiatowa Policji w Iławie opublikowała na swojej stronie zdjęcia i film, na których widać sprawców tego rozboju.

Reklama

"Organy ścigania proszą o pomoc w ich odnalezieniu. Osobom, które posiadają informację o miejscu pobytu sprawców przestępstwa, gwarantujemy anonimowość" - napisano w policyjnym komunikacie.

Osoby, które rozpoznają tych mężczyzn, widzieli lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat, są proszone o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami (nr tel. 47 7326232). "Wszystkie informacje, nawet te anonimowe, zostaną na pewno sprawdzone przez funkcjonariuszy" - zapewniła policja.