Polska znajduje się na skraju zatoki związanej ze wspomnianym układem niżowym, w strefie pofalowanego frontu chłodnego. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie, ciepłe na południu, nieco chłodniejsze na północy Polski. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1005 hPa i powoli spada.

Reklama

Nieprzyjemna pogoda w całym kraju

W czwartek zachmurzenie duże, na południu kraju z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Okresami opady deszczu i mżawki, głównie w północnej połowie kraju. Na Pomorzu przejściowo możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 st.C, 6 st.C na północy, około 8 st.C w centrum, do 11 st.C, 12 st.C na południowym zachodzie; lokalnie na Pomorzu i w obszarach podgórskich Karpat około 3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h, w Tatrach powodujący zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże, na południowym wschodzie początkowo z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północy i zachodzie także deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura minimalna od 0 st.C, 2 st.C na północy od 3 st.C, 5 st.C na południu; w rejonach podgórskich od -2 st.C do 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, na północy i zachodzie oraz w górach także śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st.C, 4 st.C na północy do 6 st.C, 7 st.C na południowym wschodzie; w rejonach podgórskich od 2 st.C do 4 st.C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, później umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na zachodzie 70 km/h, a na wybrzeżu do 80 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni, podczas opadów śniegu może powodować zawieje śnieżne. Wysoko w górach wiatr w porywach do 90 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Reklama

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu.Temperatura maksymalna 8 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, możliwy też deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna 4 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, zachodni.