W poniedziałek do żuromińskiej komendy policji zgłosił się oszukany przez nieznaną osobę 82-letni mieszkaniec Żuromina. Emeryt poinformował mundurowych, że rano do jego mieszkania przyszedł mężczyzna, który podawał się za urzędnika. Oszust przedstawił seniorowi rzekomo nowy, bardzo korzystny projekt unijny.

Reklama

- Miał być on skierowany do osób starszych posiadających oszczędności nie mniejsze niż 10 tys. złotych; dzięki dofinasowaniu z UE kwota ta miała zostać podwojona i przeznaczona na pochówek właściciela gotówki – przekazał rzecznik.

"Zachować ostrożność i rozsądek"

Zainteresowany ofertą 82-latek dał się wciągnąć w rozmowę i pokazał nieznanemu mężczyźnie zgromadzone oszczędności. Podczas sporządzania fałszywej dokumentacji senior na chwilę pozostawił rzekomego urzędnika samego. Mężczyzna, wykorzystując chwilę nieuwagi seniora, zabrał 15 tys. zł i szybko wyszedł.

Reklama

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze, samotnie mieszkające i często nazbyt ufne, policja apeluje o ostrożność i rozsądek w kontaktach osobistych lub telefonicznych z nieznajomymi, zwłaszcza w sprawach dotyczących kwestii finansowych.