"Polska wydala 45 rosyjskich szpiegów udających dyplomatów. Z pełną konsekwencją i determinacją rozbijamy agenturę rosyjskich służb specjalnych w naszym kraju" - napisał Kamiński na Twitterze.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Rzecznik ministra Stanisław Żaryn na środowym briefingu poinformował, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przygotowała listę zidentyfikowanych 45 osób pracujących w Polsce pod tzw. przykryciem dyplomatycznym. - To są osoby, które funkcjonują w ramach statusu dyplomatycznego, ale de facto prowadzą działalność wywiadowczą przeciwko Polsce - podkreślił.

Jak podkreślił, na liście są funkcjonariusze służb specjalnych Federacji Rosyjskiej i osoby z nimi współdziałające. Wyjaśnił też, że na liście są tylko Rosjanie, którzy w Polsce przebywali w ramach rosyjskiej misji dyplomatycznej.

Żaryn zaznaczył na spotkaniu z prasą, że szef ABW, przekazując listę we wtorek do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, "wniósł jednocześnie o spowodowanie pilnego wydalenia tych osób z terenu RP". - Czekamy na dalsze informacje, które będą podawane przez MSZ - powiedział rzecznik.