Zastępca prokuratora rejonowego we Włodawie Sławomir Szymański poinformował, że funkcjonariusz Sylwester K. jest podejrzany o oddanie strzału z broni palnej w Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie w czasie służby 16 marca br.

Reklama

- Przekroczył swoje uprawnienia w ten sposób, że podczas rozmowy z przełożonym, w jego obecności oraz w obecności drugiej policjantki wyjął z kabury swoją broń służbową i oddał strzał w kierunku podłogi i ściany, czym działał na szkodę interesu prywatnego wyżej wymienionych funkcjonariuszy oraz naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - powiedział Szymański.

Wynik przeszukania

Po zdarzeniu, jak wskazał prokurator, dokonano przeszukania mieszkania i szafy służbowej podejrzanego. - W miejscu zamieszkania znaleziono 130 sztuk naboi kalibru 9x19 mm NATO, 40 sztuk naboi myśliwskich, a także w plecaku policjanta - jedną sztukę amunicji - dodał Szymański.

Reklama

Za przekroczenie uprawnień funkcjonariuszowi grozi do trzech lat więzienia, a za posiadanie amunicji bez zezwolenia - do ośmiu lat pozbawienia wolności.