Prokuratura Okręgowa w Gdańsku 28 marca 2022 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu Dariuszowi P., któremu zarzucono popełnienie zbrodni zabójstwa 47-letniej kobiety.

Reklama

Do zbrodni doszło 10 lipca 2004 roku na terenie masywu leśnego Leśnictwa Uniradze (woj. pomorskie). Ustalono, że przyczyną śmierci kobiety było uduszenie - przekazała PAP, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Ustalenie okoliczności śmierci kobiety, której zwłoki znaleziono 10 lipca 2004 r. było możliwe dzięki współpracy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku oraz funkcjonariuszy Komedy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z tzw. "Archiwum X" oraz Wydziału Kryminalnego.

Zabezpieczone na miejscu zdarzenia oraz na ofierze ślady i dowody poddano żmudnej i wnikliwej analizie. Zastosowano współczesne metody badania śladów biologicznych. Weryfikacja genetyczna śladów biologicznych ujawnionych na odzieży ofiary doprowadziła do wytypowania, a następnie zatrzymania 16 marca 2021 roku sprawcy, obecnie 34-letniego Dariusza P. Mężczyzna ten był przesłuchiwany w charakterze świadka w toku śledztwa prowadzonego w 2004 roku - dodawała Wawryniuk.

Reklama

Mężczyzna usłyszał zarzut

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa pokrzywdzonej poprzez uduszenie. W chwili popełnienia zarzuconego czynu był nieletnim po ukończeniu 15 lat. Z kobietą nic go nie łączyło.

Nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Od 16 marca 2021 r. przebywa w areszcie śledczym - dodawała prokurator.

Mężczyźnie grozi od 8 do 15 lat więzienia lub kara 25 lat pozbawienia wolności.