Do zabójstwa 44-letniej kobiety i 66-letniego mężczyzny doszło w sierpniu 2012 r. w jednym z mieszkań na terenie powiatu tczewskiego. Po roku od zabójstwa śledztwo w tej sprawie zostało umorzone ze względu na niewykrycie sprawców. Nie było wówczas wystarczających dowodów, aby wyjaśnić okoliczności tej zbrodni - tłumaczył rzecznik prasowy KWP w Gdańsku podinsp. Maciej Stęplewski.

Reklama

Śledztwo ws. podwójnego zabójstwa wznowione

Po czterech latach od umorzenia śledztwa, sprawa trafiła do Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Pomimo upływu lat, najbardziej doświadczeni funkcjonariusze służby śledczej i kryminalnej zaczęli ją wnikliwie analizować we współpracy z Prokuraturą Okręgową z Gdańska - przekazał Stęplewski.

Reklama

Dodał, że bardzo dokładnie zweryfikowano wszystkie zebrane w tej sprawie informacje. Przesłuchano dodatkowych świadków, przebadano przy pomocy najnowszych metod zebrane w tej sprawie dowody, skorzystano z analiz biegłych z zakresu m.in. medycyny sądowej.

Policjanci ustalili, że związek ze śmiercią pary ma trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu starogardzkiego w wieku 41, 50 i 51 lat. Jednym z nich jest syn ofiary, który z drugim mężczyzną zabił kobietę i swojego ojca, natomiast trzeci z nich za pieniądze pomagał im w tej zbrodni - wyjaśnił podinspektor.

Reklama

Dalsze ustalenia prowadzone przez pomorskich funkcjonariuszy pozwoliły na zatrzymanie mężczyzn. We wtorek, jednocześnie do trzech domów weszli policyjni antyterroryści.

Podejrzani w środę zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która nadzoruje postępowanie.

Zarzuty

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzut zabójstwa, trzeci z mężczyzn usłyszał zarzut ułatwienia popełnienia przestępstwa - zabójstwa. Decyzją sądu mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu - podkreślił rzecznik KWP w Gdańsku.

Mężczyznom grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.