Z relacji pokrzywdzonej kobiety wynika, że od ponad dwóch lat doświadczała przemocy ze strony męża. Mężczyzna nadużywał alkoholu, pod którego wpływem był agresywny i tracił kontrolę nad swoim zachowaniem. Według policji mieszkaniec Pisza bez powodu wszczynał awantury, wyzywał żonę i groził jej pozbawieniem życia.

Reklama

Odprawiał też nad nią egzorcyzmy, chcąc wypędzić z jej ciała szatana. Trzymał wówczas w ręku własnoręcznie zrobiony metalowy sztylet długości około 30 cm - przekazała PAP nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji.

"Zmuszona była nocować w samochodzie"

Jak dodała, 58-latek często odprawiał te "egzorcyzmy" w nocy, nie dając małżonce spać i nie licząc się z tym, że rano musi ona wstać do pracy. Zdarzało się, że pokrzywdzona zmuszona była nocować w samochodzie - dodała policjantka.

Reklama

Pokrzywdzona przyszła do komendy w Piszu i zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie psychicznego znęcania się nad nią przez męża. Według policji zgłaszająca była wyraźnie zmęczona sytuacją rodzinną i codzienną obawą o własne życie.

Po przyjęciu zawiadomienia, funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali sprawcę przemocy domowej i zabezpieczyli jego sztylet. Sąd Rejonowy w Piszu - mając na względzie bezpieczeństwo pokrzywdzonej - zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 58-latka na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi kara nawet pięciu lat więzienia.