Do zatrzymania dilera narkotykowego doszło w niedzielę w trakcie kontroli podróżnych wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Korczowej. - W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych funkcjonariusze ustalili, że 30-letni obywatel Łotwy jest w zainteresowaniu rodzimego wymiaru sprawiedliwości. Niespełna rok wcześniej tamtejsze władze wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu – podkreślił rzecznik BOSG.

Reklama

Mężczyzna jest podejrzany o udział w "procederach narkotykowych, w tym skupowanie oraz handel substancjami niedozwolonymi".

"W bagażu woreczek"

- Dodatkowo w trakcie kontroli pies służbowy ujawnił w bagażu podróżnego woreczek z suszem marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut przemytu narkotyków, do czego się przyznał i dobrowolnie poddał karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok - powiedział rzecznik.

Jak zaznaczył ppor. Zakielarz, Łotysz został doprowadzony do prokuratury. Ostateczną decyzję w związku z nakazem aresztowania podejmie sąd.

Reklama

Od początku 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już ponad 180 osób, których dane były zastrzeżone w krajowych oraz międzynarodowych bazach poszukiwawczych.