W jednym z domów w miejscowości Kotla w powiecie głogowskim w środę wieczorem ujawniono zwłoki dwóch mężczyzn w wieku 72 i 58 lat. Zatrzymana została 20-letnia kobieta, podejrzewana o tę zbrodnię.

Starszy mężczyzna był dziadkiem podejrzanej, młodszy – jego znajomym. Oględziny miejsca zdarzenia i oględziny zwłok z udziałem biegłego lekarza przemawiały za tym, że dokonano zabójstwa obu mężczyzn. Mieli oni widoczne liczne obrażenia, m.in. rany kłute na plecach, a także rany cięte. Szczegółowe ustalenie obrażeń będzie jednak możliwe dopiero po przeprowadzeniu sekcji zwłok – mówiła wcześniej PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn. Dodała, że w domu, w którym doszło do zabójstwa przed zdarzeniem spożywany był alkohol.

Reklama

Zginęli od licznych ciosów nożem

W piątek 20-letniej kobiecie przedstawiono zarzuty dokonania zabójstwa obu mężczyzn. Prokurator zarzucił kobiecie, że działała w zamiarze bezpośrednim i zadała mężczyznom rany kłute i inne w klatkę piersiową oraz inne części ciała narzędziem typu nóż doprowadzając do ich zgonu – powiedziała prok. Tkaczyszyn. Zaznaczyła, że ze względu na dobro śledztwa nie może ujawnić, czy podejrzana przyznała się do winy, ani jakie złożyła wyjaśnienia.

Prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt dla 20-latki.

Po godz. 14 prok. Tkaczyszyn poinformowała PAP, że sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanej areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.