Jak prognozuje synoptyk IMGW Mateusz Barczyk, wtorkowy poranek przyniesie przelotne opady deszczu na zachodzie kraju. Lokalnie możliwe burze, na pozostałym obszarze słonecznie zaś w pasie centralnym zachmurzenie. Rano temperatura od 26 stopni na wschodzie do 22 st. C na zachodzie - dodał.

Reklama

W ciągu dnia strefa opadów będzie się powoli przemieszczać ku centrum. Na zachodzie pochmurnie, miejscami może się przejaśniać.

Prognoza synoptyczna IMGW zakłada, że w zachodniej połowie kraju temperatura wyniesie poniżej 30 stopni - maksymalnie 27 st. C, na wschodzie upał do 33 stopni.

Wieczór w pasie centralnym z burzami, na zachodzie miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura około 26 stopni Celsjusza na zachodzie, na wschodzie miejscami 29 stopni. Na ogół będzie to 27 stopni - wskazał synoptyk IMGW.

Dodał, że wieczorem zachmurzenie i opady mogą się nieco przemieścić na wschód.

Tropikalna noc

W nocy na Pomorzu Zachodnim minimalna temperatura wyniesie 12-13 stopni Celsjusza, a na wschodzie termometry mogą wskazać aż 20 stopni Celsjusza. To będzie noc tropikalna we wschodniej połowie kraju - podkreślił Mateusz Barczyk.

Autor: Paweł Auguff