W tym roku m.in. ze względu na liczne remonty w centrum miasta marsz równości przeszedł inną trasą niż zazwyczaj; wyszedł z plaży Wilda, i wrócił po trzech godzinach w to samo miejsce. Wielu uczestników miało ze sobą tęczowe flagi, tęczowe parasolki, balony oraz transparenty z hasłami równościowymi. Marsz był zabezpieczany przez policję.

Reklama

W kilku punktach miasta na maszerujących czekały osoby niezadowolone z organizacji marszu równości. Przy pomniku Powstańców Wielkopolskich modliła się grupa osób, stała tam furgonetka "Stop pedofilii", uczestnicy zgromadzenia trzymali też transparent z napisem "Różaniec wynagradzający za grzech sodomii".

Niewielka liczebnie kontrmanifestacja czekała na marsz równości w okolicy rynku Wildeckiego. Grupa osób skandowała: "zakaz pedałowania!".

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział, że wylegitymowane zostały osoby wykrzykujące wulgaryzmy w stronę uczestników marszu.

Reklama

Marsz równości był elementem trwającego od 25 czerwca w stolicy Wielkopolski Poznań Pride Week 2022. Cykl wydarzeń potrwa do niedzieli.

Rafał Pogrzebny