Według prognozy pogody przekazanej przez Kamila Walczaka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek Polska będzie w zasięgu mas ciepłego powietrza polarno-morskiego. Od północnego zachodu w głąb kraju będzie przemieszczał się front atmosferyczny z opadami deszczu i burzami.

Reklama

- W poniedziałek najlepsza pogoda będzie na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze większe zachmurzenie i tam też możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Zagrzmieć może głównie na obszarze od wschodniej części Pomorza i Warmii po Dolny Śląsk i województwo opolskie. W czasie burz możliwe opady deszczu do około 20 litrów na metr kwadratowy i grad - powiedział Kamil Walczak.

Aktualna pogoda, prognoza pogody>>>

Temperatura maksymalna od 25 do 30 stopni Celsjusza. Na południowym wschodzie termometry mogą wskazać do 31 stopni. Nad morzem od 21 do 24 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru mogą dochodzić do 80-85 km/h.

Marek Szczepanik

Reklama