Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, do incydentu doszło w niedzielę chwilę przed godziną 5.20.

Reklama

"Pociąg Kolei Śląskich relacji Wodzisław Śląski - Nowy Bieruń został zatrzymany w związku z przejechaniem obok semafora wjazdowego wskazującego +Stój+" – podały służby kryzysowe.

Tor szlakowy został zamknięty, a ruch pociągów wstrzymany. 25 pasażerów jadących zatrzymanym pociągiem przesiadło się do innych, zmierzających w kierunku stacji Katowice. Sprawą zajęła się komisja odpowiedzialna za bezpieczne prowadzenie ruchu. Za jej zgodą, ponad dwie godziny później pociąg wjechał do stacji Katowice Ligota.

Przyczyny incydentu są wyjaśniane. Ruch na zamkniętym odcinku wznowiono w niedzielę o 7.38. Zajście spowodowało opóźnienie siedmiu pociągów osobowych.

Reklama

Jak informują na swojej stronie internetowej Koleje Śląskie, w niedzielę rano opóźnienia miały też pociągi kursujące między Częstochową a Lublińcem, Skoczowem i Rajczą, a także Lublińcem i Tarnowskimi Górami. Opóźniony był również pociąg z Katowic do Krakowa.