Jak przekazał PAP Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w środę najcieplej będzie na zachodzie kraju. Tam lokalnie nawet 37 stopni Celsjusza, dlatego dla zachodniej części Polski IMGW wydał ostrzeżenia przed upałem najwyższego trzeciego stopnia.

Reklama

Po południu w całym kraju słonecznie, zachmurzenie nie będzie wykraczać poza umiarkowane, więcej chmur może być tylko na Suwalszczyźnie. Tam najchłodniej. 24-25 stopni Celsjusza spodziewanych jest w woj. podlaskim” – powiedział synoptyk IMGW.

SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY>>>

Reklama

Z kolei w centrum kraju temperatura wyniesie ok. 31 stopni Celsjusza.

Chłodniejsza noc na wschodzie kraju

Poza upałami w prognozach brak groźnych zjawisk. Wiatr będzie słaby na zachodzie, lokalnie umiarkowany z kierunków zmieniających się.

W nocy bez większych zmian w pogodzie. Nadal bezchmurnie, ewentualnie zachmurzenie małe głównie na zachodzie kraju – podał Walczak.

Najchłodniejsza noc z temperaturą 13-15 stopni zapowiada się na wschodzie. Najcieplej będzie na zachodzie. Tam do 22 stopni Celsjusza. Przy takich temperaturach na zachodzie możemy mówić o nocy tropikalnej – zaznaczył synoptyk IMGW.

Wiatr tylko na zachodzie slaby i umiarkowany południowo-wschodni. Natomiast nad resztą kraju będzie przeważnie słaby, zmienny.

autorka: Inga Domurat