Jak poinformowała sierż. sztab. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, do zdarzenia doszło wieczorem w piątek. Ze zgłoszenia wynikało, że w centrum miasta 29-letni mężczyzna został zaatakowany przez znanego mu 32-latka.

Reklama

"Bez ostrzeżenia wyjął nóż, a następnie ranił mężczyzn"

Z relacji zgłaszającego wynikało, że razem z dwoma kolegami w wieku 42 i 56 lat, przebywał na terenie +Zielonego Rynku+. W pewnym momencie podszedł do nich znany im 32-latek i bez ostrzeżenia wyjął nóż, a następnie ranił mężczyzn – przekazała policjantka.

Po zdarzeniu napastnik oddalił się w kierunku ul. Rynek, gdzie przebywała jego była 34-letnia partnerka. Tam doszło między nimi do kłótni, podczas której również zranił nożem kobietę. Całe zajście miało mieć związek z zazdrością i zakończeniem ich związku.

Reklama

Jak ustaliła policja, wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli nietrzeźwi. Ranni mężczyźni oraz kobieta zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście rany okazały się powierzchowne, nie zagrażające ich życiu i zdrowiu – dodała Pawłowska.

Prokuratura przedstawiła 32-letniemu mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa czterech osób. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za zarzucane podejrzanemu czyny grozi dożywocie.

Autorka: Gabriela Bogaczyk