Farfał podkreślił, że wszystkie decyzje programowe mają na celu "wzmocnienie przychodów i misyjnego charakteru TVP". Dodał, że podczas piątkowego posiedzenia Zarządu dyrektorzy kluczowych jednostek TVPwiedzą, iż Zarząd będzie szukał "bardzo różnych oszczędności we wszystkich sferach spółki".

Reklama

Nie chciał jednak wyjaśnić, na czym oszczędności te miałyby polegać. Podkreślił jedynie, że są one konieczne, ponieważ "poprzedni Zarząd pozostawił projekt budżetu, który jest absolutnie nie do zaakceptowania".

Wszystkie decyzje programowe będą czekały na wdrożenie do marca, kiedy rozpoczyna się wiosenna ramówka TVP. Zapowiedział, że z programu pierwszego definitywnie usunięty zostaje program pod redakcją Anity Gargas "Misja Specjalna", który zastąpić ma nowe pasmo publicystyczne. Nie chciał jednak powiedzieć, kto nim pokieruje.

Zapowiedział, że wbrew wcześniejszym informacjom program "Forum" pozostaje na antenie TVP Info, a nie w TVP1. "W ramówce TVP1 nie znalazło się miejsce na ten program, a musi on pozostać na antenie TVP, bo jest wynikiem uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o równym dostępie partii politycznych do mediów publicznych" - powiedział Farfał.

Podkreślił, że na pewno zmieni się osoba prowadząca program, którą obecnie jest dziennikarka "Rzeczpospolitej" Joanna Lichocka. "Trwają rozmowy z pewnymi osobami, na 90 proc. będzie to osoba z wewnątrz TVP" - dodał.

Farfał powiedział, że wciąż trwają rozmowy na temat programu "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego, który miałby być przesunięty na inną godzinę. Zapowiedział też, że szczegółowe informacje na temat ramówek TVP zostaną w niedługim czasie opublikowane. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że z anteny zniknąć miałby też program "Minął dzień", nadawany wieczorem w TVP Info.