W środę zachmurzenie przeważnie duże, z większymi przejaśnieniami na północnym wschodzie kraju. Na południu, wschodzie i częściowo w centrum wystąpią miejscami mieszane opady: śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu i mżawki. Będą one marznące i powodujące gołoledź. Lokalnie, w ciągu całego dnia wystąpią mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Reklama

Prognoza pogody

Temperatura maksymalna od minus 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju, ok. 2 stopni w centrum, do 4 stopni na zachodzie i nad morzem.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W południowo-wschodniej części kraju, zwłaszcza na krańcach południowych będzie padał śnieg, deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź. Na krańcach południowych opady będą umiarkowane. Przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie 8 cm, w Beskidach i Tatrach do 10 cm. Lokalnie wystąpi mgła lub mgła marznąca osadzająca szadź ograniczająca widzialność do 200 metrów.

W nocy temperatura minimalna od minus 5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, minus 2 w centrum, do 2 stopni nad morzem.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Autor: Jacek Buraczewski