Medycy walczą o życie 25-latki. Ustalane są dokładne okoliczności tego zdarzenia i motyw działania napastnika. Wkrótce rozpoczną się czynności procesowe z jego udziałem. Mężczyzna może usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa – powiedział Maludy.

Reklama

Obława

Dodał, że obława była prowadzona przy wykorzystaniu ogromnych sił i środków przez wielu lubuskich policjantów. 25-latek został zatrzymany na drogowej blokadzie przed godz. 20, kiedy jechał samochodem obwodnicą Żagania. Wcześniej miał ukrywać się w lesie.

Reklama

Mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, gdzie wkrótce zostaną przeprowadzone czynności procesowe z jego udziałem. Ustalane będą dokładne okoliczności zdarzenia. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem miejscowej prokuratury rejonowej.

Wcześniej RMF24 podał, że w miejscowości Borowe w gm. Iłowa w powiecie żagańskim (Lubuskie), mężczyzna w piątek rano miał przynieść na teren swojej posesji nieprzytomną, ranną kobietę. Następnie oddalił się w nieznanym kierunku.

Reporter RMF FM informował, że mężczyzna miał poinformować swojego ojca, że doszło do wypadku. 25-latka w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Tam stwierdzono między innymi obrażenia głowy oraz innych części ciała.