Minister zdrowia Adam Niedzielski pytany był w poniedziałek w Radiu Plus, czy w związku z groźbami śmierci ze strony tzw. kamratów zamierza podjąć jakieś kroki.

Reklama

Niedzielski: Z mojej punktu widzenia to jest sytuacja niebezpieczna

Rzeczywiście to jest sytuacja absolutnie z mojego punktu widzenia niebezpieczna. (...) Regularne planowanie zamachu to jest sytuacja zagrożenia życia i to jest tak naprawdę powtarzająca się sytuacja. Ja oczywiście jestem w sytuacji, w której mogę liczyć na ochronę ze strony państwa pod kątem służb, funkcjonariuszy, którym bardzo dziękuję za to wsparcie, które zapewniają, ten komfort bezpieczeństwa – podkreślił szef MZ.

Dopytywany, czy jego ochrona będzie wzmocniona, powiedział: Tak, w tym czasie ona jest wzmocniona.

W ocenie Niedzielskiego mamy do czynienia z bardzo trudną sytuacją w skali ogólnospołecznej.

Niedzielski: Mamy do czynienia z organizacją, która sprzyja Putinowi

Moje zagrożenie to jest oddzielna sprawa, ale czym innym jest to, że mamy tutaj do czynienia z organizacją, która sprzyja Putinowi, która jest podejrzewana o rosyjskie finansowanie, która propaguje treści faszystowskie, która m.in. (...) propaguje negatywny stosunek do szczepień – wyliczał.

Niedzielski ocenił, że zagrożenie dotyczy nie tylko jego osoby, ale organizacja ta stanowi zagrożenie porządku konstytucyjnego.

Apeluję do wszystkich, żeby z rozmysłem i rozwagą przyjmowali treści przekazywane przez tych bardzo niebezpiecznych ludzi – zakończył.