Barbara Nowak słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi, niekoniecznie opartych na faktach i wiedzy naukowej - czytamy w serwisie Radia Zet. Małopolska kurator oświaty w przeszłości przekonywała m.in. że szczepionki przeciw Covid-19 to "eksperymenty". Jej słowa krytykował minister zdrowia Adam Niedzielski, nazywając je "oznaką braku rozumu".

Reklama

W przeddzień święta Wszystkich Świętych małopolska kurator oświaty opublikowała wpis, w którym apelowała, by "wyrzucić do kosza bzdury o klimacie" i "eksperymenty z płciami", a także "oczyścić ulice z niewoli ekologizmów".

Tym razem, w Boże Narodzenie, również nie powstrzymała się od publikacji w mediach społecznościowych. "W Narodzeniu Bożej dzieciny zachwyca cud życia. Szacunek do życia likwiduje masę patologii - aborcje, dyskryminacje, nietolerancje, eutanazje i inne. Przestrzegając praw naturalnych nie musiałaby ludzkość tracić energii na antydyskryminowanie, włączanie, wymyślanie kolejnych płci" - napisała.

Reklama

Przed tygodniem kuratorka z Małopolski skrytykowała "lewackich" radnych miejskich z Częstochowy i Krakowa, "którzy chcą zlikwidować finansowanie lekcji religii". "Pytam czy śladem swoich komunistycznych protoplastów planują w kolejnych działaniach powrócić do więzienia katolików i mordów księży? Do niszczenia kościołów?" - mogliśmy przeczytać we wpisie.