Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

W niedzielę w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu kraju miejscami również rozpogodzenia. Miejscami na północy i południowym wschodzie słabe opady deszczu, początkowo na krańcu północno-wschodnim również śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz marznący powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, około 6 st. C w centrum, do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w rejonie Zatoki Gdańskiej i miejscami w obszarach podgórskich w porywach do około 55 km/h, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 90 km/h, w Sudetach do 60 km/h.

Reklama

W nocy w niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, w pierwszej połowie nocy na północnym wschodzie również deszcz ze śniegiem i przejściowo możliwy deszcz marznący powodujący gołoledź. W dolinach górskich lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na przeważającym wyniesie od 1 st. C do 5 st. C, chłodniej w rejonach podgórskich i na północnym wschodzie, gdzie wyniesie od -2 st. C do -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w rejonie podgórskim Karpat miejscami dość silny i w porywach do 75 km/h. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 120 km/h, w Sudetach do 65 km/h.

Pogoda na poniedziałek

Reklama

W poniedziałek zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, początkowo na krańcu północno-wschodnim również deszcz ze śniegiem. Miejscami na południu kraju suma opadów deszczu do 13 mm. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C do 8 st. C, chłodniej tylko na północnym wschodzie - około 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w rejonie podgórskim Karpat miejscami dość silny i w porywach do 75 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 120 km/h, w Sudetach do 60 km/h.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-wschodni. W nocy z niedzieli na poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, południowy i południowo-wschodni.

Reklama