Reklama

Jak przekazano w komunikacie, nuncjusz apostolski będzie pełnił swoją misję w Polsce do czasu jej formalnego zakończenia, co zostanie oficjalnie zakomunikowane.

Nuncjusz Apostolski w Polsce kończy działalność

Pod koniec mojej posługi w Polsce, którą sfinalizuję w najbliższych tygodniach, pragnę podziękować Wam wszystkim, Drodzy Przyjaciele z Polski – napisał abp Salvatore Pennacchio w okolicznościowym liście po otrzymanej nominacji.

Reklama

Ubogacony dotychczasowym doświadczeniem, zdobytym przez 44 lata posługi na rzecz Stolicy Apostolskiej w różnych miejscach świata, wracam do Wiecznego Miasta, aby teraz dzielić się nim z młodymi kapłanami z wielu krajów, którzy będą w przyszłości służyć Ojcu Świętemu i Stolicy Apostolskiej – dodał.

Abp Pennacchio podkreślił, że zabiera z sobą niezapomniane wspomnienia z jedenastu misji dyplomatycznych na pięciu kontynentach, powierzanych mu przez trzech papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka.

Szczególne podziękowanie kieruję do Papieża Franciszka, który okazał mi zaufanie i mnie – prostemu pracownikowi winnicy Pańskiej, jak na początku pontyfikatu powiedział o sobie Benedykt XVI – powierzył zadanie pokierowania tak ważną instytucją papieską. Otaczam Was moją wdzięczną modlitwą i nadal liczę na Wasze wsparcie duchowe i przyjaźń. Do zobaczenia w Rzymie! – napisał.

Włoski arcybiskup Salvatore Pennacchio został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem apostolskim w Polsce 6 sierpnia 2016 r. Zastąpił na tym stanowisku abpa Celestino Migliore.