Podejrzany tłumaczył, że zdenerwował się szczekaniem zwierzęcia. Został mu przedstawiony zarzut znęcania się nad psem, ale nie tylko. Odpowie również za nielegalne posiadanie amunicji - powiedział Jaroszewicz.

Reklama

Informację o rannym psie, który najprawdopodobniej został wyrzucony przez okno jednej z kamienic przy ul. Krzywoustego w Gorzowie, policjanci odebrali w piątek (31 marca br.), po godz. 18. Patrol, który przyjechał na miejsce zastał tam kilka osób.

Funkcjonariusze porozmawiali z właścicielem wskazanego przez świadków mieszkania na drugim piętrze, w którym miało dojść do zdarzenia. W swoim domu gościł on wówczas znajomych, którzy byli u niego z czworonogiem.

Reklama

Wyrzucił psa przez okno

W pewnym momencie 59-latek miał zdenerwować się, że zwierzak szczeka. Wtedy wziął psa i rzucił nim o podłogę, a następnie wyrzucił go przez okno. Zwierzęciem zainteresowało się wiele osób. Pies z obrażeniami został zabrany do lecznicy. By mógł powrócić do sprawności, niezbędna jest specjalistyczna opieka – powiedział Jaroszewicz.

Podczas zatrzymania 59-latka policjanci znaleźli w jego mieszkaniu amunicję, na którą nie miał pozwolenia. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi mu do trzech lat więzienia, a za nielegalne posiadanie amunicji nawet do ośmiu.

autor: Marcin Rynkiewicz