"Piorun" to psi bohater animowanego filmu Disneya o takim samym tytule. Opowieść o zwykłym kundlu, który staje się superbohaterem, wyjdzie na DVD i Blu-Ray w kwietniu. Przy okazji promocji filmu fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt prowadzi kampanię na rzecz bezdomnych psów i kotów.

Reklama

"Piorun jest zwyczajny, a zarazem nadzwyczajny. Nie może się pochwalić rzadką rasą ani wyjątkową urodą, ale jeśli dać mu szansę, okazuje się wiernym, bystrym i kochającym towarzyszem życia" - piszą działacze Vivy i przekonują że polskich schroniskach są tysiące takich psów.

W ramach kampanii "Kundle na salony" prowadzone będą konkursy dla najmłodszych i spotkania adopcyjne, na których poznać będzie można podopiecznych schronisk.

W Polsce żyje ok. 100 tys. bezdomnych zwierząt. Akcja ma przekonać, że nawet najmniejsze gesty jak dokarmianie bezdomnych kotów, wolontariat w schronisku, działanie w lokalnej grupie działającej na rzecz zwierząt, mogą odmienić ich los. Choć oczywiście największy dar, jaki można podarować takiemu zwierzęciu, to adopcja.

Akcji patronują aktorzy, którzy dubbingowali postacie w filmie: Borys Szyc (w roli Pioruna), Sonia Bohosiewicz i Krzysztof Kowalewski, którzy będą się pojawiać na imprezach towarzyszących kampanii.