Porta reklamuje się jako prestiżowe miejsce dla "wąskiej Grupy Osób znajdującej się najwyżej w hierarchii społecznej". Użytkowników imie.nazwisko@elita-polski.pl, redagowaniem elitarnego bloga i możliwością zaprezentowania swojej osoby i osiągnięć milionom Polaków. Żeby zostać członkiem tej społeczności - jak piszą twórcy - do "Elity" wejdą tylko ci, którzy ukończyli studia wyższe. A więc były prezydent Aleksander Kwaśniewski, czy Lech Wałęsa nie mają tu wstępu.
Co więcej, . Nawet 2 tysiące złotych. Twórca portalu, były dziennikarz Rafał Wolski twierdzi, że serwis kierowany jest do m.in. współwłaścicieli firm, wysokiej klasy menedżerów i specjalistów oraz przedstawicieli wolnych zawodów.
. "Nie wiem jak właściciele serwisu chcą spełniać założenia, czyli prezentacje osiągnięć Elity milionom Polaków… (...) Pytań jest mnóstwo. No chyba, że w tym szaleństwie jest metoda… ale chyba na wyciągnięcie kasy, bo nie chce mi się wierzyć, że normalnie myślący człowiek zapłaci za taką usługę. Chyba, że właściciele celują do jakichś niedowartościowanych buraków, którzy za wszelką cenę chcą wejść do pseudoelitarnego klubu…"; - pisze na blogu Maciek Budzich, autor blogu Mediafun. Na razie do serwisu .