O tym, że grób Patryka Perettiego został zniszczony, informowaliśmy wczoraj wieczorem>>>Zdewastowano grób syna Sylwii Peretti. Menadżer celebrytki zabrał głos w sprawie.

Reklama

Dziś wiadomo, że wandal, który dopuścił się tego czynu, został już zidentyfikowany i zatrzymany przez policję. Portal cowkrakowie.pl donosi, że mężczyzna wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze 8 miesięcy ograniczenia wolności połączone z obowiązkiem nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne.

Przestępca szybko trafił w ręce policji. Po tym, jak pojawiły się doniesienia, kiedy dokładnie doszło do wandalizmu i zbezczeszczenia - sprawca był widziany na cmentarzu przez świadków. - zabezpieczono nagrania z monitoringu i ustalono tożsamość mężczyzny.

Okazało się, że jest to 41-letni mieszkaniec Krakowa. W toku podjętych czynności mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Swoje zachowanie tłumaczył nietrzeźwością.

Sprawca chce dobrowolnie poddać się karze

Reklama

Prokuratura postawiła mu zarzut z art. 262 par.1 kk [Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2].

Sprawca wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze 8 miesięcy ograniczenia wolności połączone z obowiązkiem nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne.