Pierwsi chętni mogą chwycić za kamery i mikrofony już we wrześniu. To wtedy planowany jest początek warsztatów dziennikarskich. Według ogłoszenia będzie dużo teorii i praktycznych umiejętności. Uczestnicy uzyskają ”praktyczne kontakty w świecie mediów oraz kontakt z najlepszymi w tej branży”, a także ”umiejętność odróżnienia dziennikarstwa praktycznego od teoretycznego”.

Reklama

Potem przyjdzie czas sprawdzenie się w praktyce. "Spośród chętnych wybierzemy 16 osób, które przez 200 godzin w ciągu miesiąca w czterech grupach będą pracować w TVN 24" - mówi press.pl Lidia Zagórska z biura prasowego TVN-u. "Uczestnicy płacą, ale mają możliwość odbycia większej liczby praktycznych zajęć niż na tradycyjnych studiach dziennikarskich" - dodaje.

>>>W studiu TVN 24 występują już hologramy

Za te 200 godzin uczestnicy zapłacą tylko dwa tysiące złotych. To niedużo - 10 złotych za godzinę pracy w jednej z najlepszych w Polsce stacji telewizyjnych.

Ale konkurencja nie ma ciepłych słów o tym pomyśle . "TVN 24 nie dość, że nie płaci stażystom, to jeszcze żąda od nich pieniędzy" - mówi press.pl Paweł Nowacki, redaktor naczelny serwisu dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl.