Zgłoszenie z jednej ze szkół średnich w Ciechanowie o tym, że na terenie boiska doszło prawdopodobnie do ostrzelania uczniów wpłynęło do tamtejszej Komendy Powiatowej Policji w czwartek w południe. Uczniowie, którzy przebywali na terenie szkoły usłyszeli odgłosy przypominające strzały. Dwie osoby, 15-letni chłopiec i 16-letnia dziewczynka, zostali niegroźnie zranieni.

Reklama

Pierwsze zatrzymania

Zatrzymano 30-latka, który może mieć związek ze zdarzeniem. W miejscu jego zamieszkania znaleziono wiatrówkę, z której prawdopodobnie padły strzały - powiedziała w piątek PAP rzeczniczka ciechanowskiej policji asp. Magda Zarembska. Jak zaznaczyła, w sprawie trwają dalsze czynności. Nie jest wykluczone, że będą zatrzymane kolejne osoby - podkreśliła.

Jak zastrzegła asp. Zarembska, na razie ze względu na prowadzone czynności nie może udzielić bardziej szczegółowych informacji w sprawie.

Wcześniej rzeczniczka ciechanowskiej policji informowała, że ostrzelanie uczniów miało miejsce na boisku szkoły średniej położonej w centrum Ciechanowa, gdzie w okolicy znajdują się inne budynki, w tym bloki mieszkalne.

Chłopiec miał zaczerwienienie naskórka pośladka, natomiast dziewczynka otarcie naskórka na ramieniu. Nie wymagali hospitalizacji czy pomocy medycznej - dodała asp. Zarembska, odnosząc się do zranień odniesionych przez dwójkę uczniów.