Mł. bryg. Artur Kamiński ze stołecznej PSP przekazał, że do godz. 11 zanotowano 80 interwencji. Jak powiedział, strażacy interweniowali praktycznie w każdej dzielnicy. Najwięcej zdarzeń było w Śródmieściu - 23, na Targówku - 11, Ursusie - 6, Wawrze - 4, Żoliborzu - 4 i we Włochach oraz na Woli - po 3.

Reklama

Zgłoszenia dotyczą głównie zalanych ulic i budynków mieszkalnych, w tym piwnic i garaży podziemnych. Zdarzają się także pojedyncze powalone drzewa, które przewróciły się przez nasiąknięty wodą grunt.

"Wszystko będzie zależało od pogody"

Obecnie wyjazdów jest już mniej, ale wszystko będzie zależało od warunków pogodowych - powiedział Kamiński. Dodał, że zalane jest jeszcze Wybrzeże Gdyńskie na wysokości Starego Miasta, ul. Floriańska (skrzyżowanie z Kłopotowskiego), ul. Wiktorska (skrzyżowanie z Łowicką), a także ulice: Mozarta, Orląt Lwowskich, Czarnomorska i Starodęby.

"Intensywne opady deszczu powodują dzisiaj utrudnienia na drogach. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie na bieżąco monitoruje sytuację. Utrudnień możecie się spodziewać w tunelu na Węźle Salomea (Łopuszańska). Rozlewiska, które mogą utrudniać przejazd są też we Włochach, Rembertowie czy na Białołęce" - napisała na platformie X (dawniej Twitter) zastępca dyrektora ZDM Karolina Gałecka.

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ dki/