Prognoza pogody IMGW na sobotę

Ostatni weekend października nie zachęca do spacerów na świeżym powietrzu. W sobotę w prawie całym kraju będzie utrzymywać się spore zachmurzenie. Przejaśnienia są możliwe jedynie na południowym wschodzie Polski. Niestety czeka nas również deszcz. W północnej części kraju będzie on raczej jednostajny. Na południu wystąpi przelotnie, dlatego warto korzystać z krótkich przerw i choć na chwilę wybrać się na przechadzkę.

W sobotę najcieplej będzie na Podkarpaciu. Temperatury mogą osiągnąć nawet 15 stopni Celsjusza. Najchłodniej na Suwalszczyźnie. Tam termometry pokażą maksymalnie 5 stopni Celsjusza. W sobotę wiatr będzie raczej słaby do umiarkowanego.

Reklama

Jaka pogoda w niedzielę i poniedziałek?

W niedzielę pojawią się pierwsze oznaki zmiany pogody. Choć nadal będzie pochmurno, możemy liczyć na wzrost temperatury. Na Dolnym Śląsku termometry wskażą nawet 18 stopni Celsjusza, zaś na Suwalszczyźnie 12 stopni Celsjusza. Deszcz pojawi się głównie w północnej części kraju wraz z porywistym wiatrem. W pozostałych regionach wiatr będzie raczej słaby do umiarkowanego.

Tuż po weekendzie temperatura wystrzeli w górę. Ostatnie dni października przywitają nas piękną pogodą. Do Polski napłynie cieplejsze i bardziej przyjemne powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Prognozy na nowy tydzień: W poniedziałek nawet 20 stopni

Na południowym wschodzie termometry mogą wskazać nawet 20 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie na wybrzeżu. Maksymalna temperatura w północnej części kraju to 11 stopni Celsjusza. W poniedziałek czeka nas też więcej przejaśnień. Ewentualne opady raczej przelotne. Silny halny docierający z południa będzie rozwiewać chmury, dlatego mamy szansę na sporo słońca.

Niestety dobra pogoda nie potrwa długo. Od wtorku do Polski zacznie wkraczać niż, który przyniesie opady i kolejne chmury. Wyższe temperatury utrzymają się jedynie na południu kraju.